Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum ochronne ANTIOX z wit.C

Instrukcja wykonania:

FOTORELACJA, czyli krok po kroku jak wykonać zestaw >>

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie elementy zestawu powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z Mleczkiem oliwkowym dodaj Żel hialuronowy i wymieszaj bagietką (pomóż sobie bagietką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).

4 - Następnie dodaj do mleczka płynne produkty: Ekstrakt z czerwonych alg, Kwas ferulowy, Kompleks peptydowy i na konieć Witaminę C - olejek. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut! Przelewając do butelki kolejne płynne składniki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Na plastikową butelkę z gotowym serum oraz na pustą butelkę z pipetką naklej nowe etykietki z nazwą gotowego produktu, wpisując na nich uprzednio datę ważności serum. Serum jest gotowe do użytku!

6 - Wstrząśnij jeszcze raz butelką z gotowym serum i przelej porcję serum do podręcznej butelki, użyj w tym celu szklaną pipetkę przy nakrętce butelki.

Postać wykonanego produktu:

Płynna, mleczna emulsja, w kolorze beżowym i delikatnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# 6 miesięcy od daty wykonania. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. Jeśli temperatura w pomieszczeniu przekracza 25°C, serum należy trzymać w lodówce.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Jako ochronny preparat na dzień lub regenerujący preparat na noc.

# Porcję Serum aplikuj na czystą, przetartą hydrolatem skórę twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt, delikatnie wmasowując i wklepując, aż do wchłonięcia. Następnie można nałożyć dodatkowy preparat - krem, olejek, żel lub inny.

# Serum można stosować codziennie, jeden lub dwa razy dziennie rano i/lub wieczorem.

# Polecane dla każdego typu cery, również dla cery tłustej, jako naturalny, przeciwsłoneczny i antyoksydacyjny lekki preparat ochronny, do zastosowania na co dzień, samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kremami z filtrami przeciwsłonecznymi, dla wzmocnienia ochrony anty-UV oraz przeciw wolnym rodnikom, również jako preparat regenerujący na noc; dla cery młodej jako ochrona i prewencja przed oznakami przedwczesnego starzenia, jak i dla cery dojrzałej jako kuracja regenerująca zaistniałe zniszczenia skóry oraz hamująca dalsze niekorzystne zmiany; odpowiedni także na okolice oczu, szyję, dekolt i dłonie; od 20 roku życia

# Serum ANTIOX nie ma określonej wartości liczbowej stopnia ochrony przed promieniowaniem UVB i UVA. Jest to produkt ochronny, odpowiedni przy typowym, codziennym kontakcie ze słońcem, również dla osób spędzających dużą część czasu w pomieszczeniach oraz w okresie jesieni i zimy w klimacie europejskim. Natomiast nie jest to produkt polecany jako samodzielny preparat ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. W takich przypadkach serum polecane jest jako dodatkowy preparat antyoksydacyjny, stosowany pod tradycyjne, gotowe kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.