Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Booster jedwabisty z wit.C 25% + Q10

Instrukcja wykonania zestawu:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do pudełka z pastą przelej dokładnie, niemal do ostatniej kropli Ekstrakt z granatu w olejku i wymieszaj ostrożnie całość.

4 - Następnie dokładnie wstrząśnij probówką z Koenzymem Q10, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Do pasty przesyp koenzym Q10 i delikatnie wymieszaj całość przez ok. 10 -15 minut, starając się rozprowadzić wszelkie grudki proszku i rozbić je o ścianki słoika.  Im dłużej i dokładniej będziesz mieszać, tym lepiej rozpuszczą i połączą się składniki. Na tym etapie otrzymasz pastę w kolorze pomarańczowym.

5 - W dalszej kolejności możesz dodać do pasty witaminę E i ponownie dokładnie wymieszać całość na jednolitą masę.
# W przypadku cery suchej, dodaj całą porcję witaminy E.
# W przypadku cery tłustej/mieszanej, możesz dodać tylko odrobinę witaminy E lub ją pominąć.

6 - Na słoik z gotowym boosterem naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności. Produkt gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Jedwabista pasta o wyraźnym, pomarańczowym kolorze i zapachu charakterystycznym dla ekstraktu z granatu. Po czasie na wierzchu pasty mogą pojawiać się krople oleju, co jest naturalnym objawem i nie przeszkadza w użytkowaniu produktu. Pastę można wymieszać delikatnie przed użyciem.

Przechowywanie i trwałość wykonanego produktu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Booster ma postać jedwabistej, nietłustej pasty, która szybko wchłania się w skórę, dając poczucie gładkości i matowości.

# Booster można stosować na dwa sposoby:

1 - Odrobinę boostera aplikujemy bezpośrednio na czystą, stonizowaną skórę twarzy, szyi, dekoltu i okolice oczu, PRZED nałożeniem kremu. (Jeśli stosujesz esencję, booster użyj PO esencji).

2 - Odrobinę boostera można mieszać z porcją dowolnego oleju roślinnego i dopiero w takiej postaci wmasować w skórę (nałożyć na zagłębienie dłoni małą porcję boostera, dodać porcję oleju, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie wklepując w skórę).

# Booster działa intensywnie, dlatego polecamy ostrożność podczas jego zastosowania. Tuż po aplikacji możliwe jest uczucie szczypania i mrowienia skóry, które powinno przejść po chwili.

# Osoby o cerze bardzo wrażliwej i reaktywnej powinny zacząć stosować booster tylko w rozcieńczeniu.

# Booster można stosować jeden raz dziennie, na dzień lub na noc.

# Booster można traktować jako sezonową kurację lub włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

!! W trakcie kuracji boosterem nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.