Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem anty-trądzikowy AZELO/BHA

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Olej tamanu oraz Olej z czarnuszki lub w przypadku nowej wersji zestawu Olej konopny. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.
* (W okresie niskich temperatur, Olej tamanu może przybrać postać stałą. Probówkę z olejem należy ogrzać w ciepłej wodzie, aby móc w całości przelać olej).

5 - Do kubeczka z olejami przelej Zagęstnik. Zagęstnik jest gęstą substancją i przelewa się powoli, dlatego odczekaj chwilę, aby przelało się jak najwięcej płynu, dodatkowo pomóż sobie bagietką, aby wydobyć resztki zagęstnika ze ścianek probówki - jest to ważny etap! Następnie za pomocą szpatułki, wymieszaj dokładnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się nieco mętny.

6 - Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty, zielonkawy krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.

UWAGA! Na tym etapie krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej! Jeśli krem jest rzadki, to znaczy, że powyższe etapy zostały wykonane niedokładnie. Powtórz czynności z punktu 3, 4 i 5, w probówkach musiały pozostać niedokładnie przelane pozostałości olejów i zagęstnika.

7 - Do słoika z powstałym kremem, dodaj Azelaic+glicyna i wymieszaj szpatułką, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita. W dalszej kolejności przesyp do kremu Witaminę B3 i wymieszaj krem.

8 - Następnie dokładnie wstrząśnij probówką z Kwasem salicylowym, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Dodaj proszek do powstałego kremu i ponownie, dokładnie i cierpliwie wymieszaj krem na jednolitą masę, starając się rozprowadzić grudki kwasu salicylowego. Następnie dodaj tlenek cynku i ponownie wymieszaj całość rozcierając wszelkie grudki proszków o ścianki słoika.

9 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

10 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

11 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 24h (doba) w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej i pozwól mu ‘dojrzeć’. Krem po czasie lekko zgęstnieje.

12 - Po okresie 24h Krem jest gotowy do użytku!

13 - UWAGA! - Czysty, stężony kwas salicylowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas salicylowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Żółto-zielonkawy krem, o stałej konsystencji i delikatnym zapachu, charakterystycznym dla olejów zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 4-6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Krem świetnie wchłania się jeśli jest aplikowany na mokrą skórę, spryskaną wcześniej hydrolatem.

# Tuż po aplikacji kremu, w przypadku bardziej wrażliwej cery można odczuć lekkie szczypanie skóry, które powinno minąć po chwili.

# Polecany jako nawilżająco-regulujący krem na noc lub/i na dzień.

# Krem posiada treściwą konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości.

# Polecany dla cery tłustej i trądzikowej, również z trądzikiem różowatym i łojotokiem, zanieczyszczonej, z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi, jednocześnie wrażliwej, z reaktywnymi naczynkami, która nie toleruje większości produktów z kwasami, również dla cery tłustej odwodnionej i łuszczącej się, podrażnionej silnymi kuracjami przeciwtrądzikowymi; zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, śladami potrądzikowymi, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami; odpowiedni również na okolice oczu, szyję i dekolt

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-regulującej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

!! Ze względu na obecność kwasu salicylowego krem NIE może być używany przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę).

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.