Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem odżywczy ARGANOWY

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej całe porcje obydwu olejów z dużych probówek. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Do kubeczka z olejami małymi porcjami dodawaj Zagęstnik w proszku. Pamiętaj nie przesypuj całego proszku na raz, rób to stopniowo, po każdym dodaniu proszku mieszaj całość i rozbijaj grudki, aż proszek połączy się z olejami. Wymieszaj dokładnie i delikatnie całość. Po wymieszaniu roztwór stanie się mętny. Odstaw kubeczek na bok i uważaj, aby go nie przewrócić.

6 - Do słoika z odmierzonym hydrolatem dodaj Reperujący kwas hialuronowy i Kwas hialuronowy ultra, następnie dokładnie wymieszaj roztwór, aby proszki w całości się rozpuściły. W dalszej kolejności przelej Kompleks ceramidowy i wymieszaj roztwór. Potem przesyp Puder ze złotem i wymieszaj całość.

7 - Na koniec dodaj do roztworu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu wymieszaj całość.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

8 - Teraz wracamy do odstawionego kubeczka z olejami i zagęstnikiem. Wymieszaj ponownie oleje, aby mieć pewność, że proszek nie osiadł na dno. Następnie cały roztwór z kubeczka przelej do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie przez ok. 10 minut (tak, aby nic nie wylewało się ze słoika). Po tym czasie roztwór będzie nadal rzadki.

9 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

10 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 12 godzin w ciemne miejsce o temperaturze pokojowej. W tym czasie krem zgęstnieje.

11 - Po okresie 12h krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Zielonkawy krem, o jednolitej konsystencji rzadszego budyniu i delikatnym roślinnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Polecany jako odżywczy krem na noc lub na dzień.

# Krem posiada treściwą konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości.

# Polecany dla cery dojrzałej, suchej, wymagającej regeneracji, odżywienia, wzmocnienia, dla skóry przesuszonej np. zabiegami złuszczającymi lub w okresie zimowym, jako kuracja redukująca zmarszczki, zwiększająca jędrność, elastyczność i gęstość skóry, również w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, odpowiedni przy cerze podrażnionej, łuszczącej się, odpowiedni także na okolice oczu, szyję i dekolt oraz suche dłonie

# Polecany również jako zimowy krem ochronny w okresie mrozów.

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-natłuszczającej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.