Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem WINOGRONOWY

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

ETAP 1 - utworzenie gęstej masy kremowej.

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.

4 - Do hydrolatu w słoiku dodaj Kwas hialuronowy ultra, następnie dokładnie wymieszaj roztwór, aby proszek w całości się rozpuścił.

5 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej dokładnie cały Skwalan oraz Witaminę C-olejek. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

6 - Do kubeczka z olejami małymi porcjami dodawaj Zagęstnik w proszku. Pamiętaj nie przesypuj całego proszku na raz, rób to stopniowo, po każdym dodaniu proszku mieszaj całość i rozbijaj grudki, aż proszek połączy się z olejami. Po wymieszaniu całości roztwór stanie się mętny.

7 - Cały roztwór z kubeczka przelej do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie przez ok. 10 minut. Po tym czasie roztwór będzie nadal rzadki.

8 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z bazą kremu na 12 godzin w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej. W tym czasie baza zgęstnieje.

UWAGA! Na tym etapie baza powinna mieć postać gęstej masy kremowej!

ETAP 2 - dodanie pozostałych składników aktywnych.

9 - Do słoika z powstałym kremem przelej do kremu Beta-glukan, Resweratrol i Mleczko winogronowe. Po dodaniu każdego składnika wymieszaj krem i dodawaj następny składnik. Po dodaniu wszystkich składników wymieszaj krem dokładnie, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

10 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

11 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

12 - Krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Beżowo-karmelowy krem, o jednolitej konsystencji rzadkiego budyniu i roślinnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Polecany jako wzmacniający, lekki krem na noc lub na dzień.

# Krem posiada treściwą konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości.

# Polecany dla każdej cery z pierwszymi lub zaawansowanymi zmarszczkami, która wymaga regeneracji oraz dawki antyoksydantów, które poprawiaja wygląd poszarzałej skóry, dodając jej blasku, dla skóry podrażnionej, zaczerwienionej, naczynkowej, po zbyt długim kontakcie ze słońcem lub solarium, odpowiedni również na okolice oczu (wspomaga redukcję cieni oraz zmarszczek mimicznych wokół oczu), szyję i dekolt

# Może być stosowany łącznie z zestawem na Eliksir winogronowy DNA, jako dodatkowa warstwa lub zamiast, zwłaszcza jeśli ktoś preferuje bardziej kremowe, treściwe konsystencje.

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-łagodzącej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.