Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem WINOGRONOWY

Instrukcja wykonania:

FOTORELACJA, czyli krok po kroku jak wykonać zestaw >>

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej dokładnie cały Skwalan i dodaj Zagęstnik. Zagęstnik jest gęstą substancją i przelewa się powoli, dlatego odczekaj chwilę, aby przelało się jak najwięcej płynu, dodatkowo pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć resztki zagęstnika ze ścianek probówki - jest to ważny etap! Następnie za pomocą szpatułki, wymieszaj dokładnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się nieco mętny.

5 - Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.

UWAGA! Na tym etapie krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej! Jeśli krem jest rzadki, to znaczy, że powyższe etapy zostały wykonane niedokładnie. Powtórz czynności z punktu 3, 4 i 5, w probówkach musiały pozostać niedokładnie przelane pozostałości olejów i zagęstnika.

6 - Do słoika z powstałym kremem dodaj Kwas hialuronowy ultra następnie wymieszaj krem dokładnie, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

7 - W dalszej kolejności przelej do kremu Beta-glukan, Witaminę C-olejek, Resweratrol i Mleczko winogronowe. Po dodaniu każdego składnika wymieszaj krem i dodawaj następny składnik. Po dodaniu wszystkich składników wymieszaj krem dokładnie, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

8 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

9 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

10 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 24h (doba) w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej i pozwól mu ‘dojrzeć’.

11 - Po okresie 24h Krem jest gotowy do użytku! Prawidłowo wykonany krem wypełnia w całości pudełko na krem.

Postać wykonanego produktu:

Beżowo-karmelowy krem, o jednolitej konsystencji rzadkiego budyniu i roślinnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Polecany jako wzmacniający, lekki krem na noc lub na dzień.

# Krem posiada treściwą konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości.

# Polecany dla każdej cery z pierwszymi lub zaawansowanymi zmarszczkami, która wymaga regeneracji oraz dawki antyoksydantów, które poprawiaja wygląd poszarzałej skóry, dodając jej blasku, dla skóry podrażnionej, zaczerwienionej, naczynkowej, po zbyt długim kontakcie ze słońcem lub solarium, odpowiedni również na okolice oczu (wspomaga redukcję cieni oraz zmarszczek mimicznych wokół oczu), szyję i dekolt

# Może być stosowany łącznie z zestawem na Eliksir winogronowy DNA, jako dodatkowa warstwa lub zamiast, zwłaszcza jeśli ktoś preferuje bardziej kremowe, treściwe konsystencje.

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-łagodzącej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.