Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem łagodzący z lukrecją

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

!! Prawidłowo odmierzony hydrolat zajmuje połowę pudełka na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Skwalan oraz Olej z czarnej porzeczki. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Do kubeczka z olejami przelej Zagęstnik. Zagęstnik jest gęstą substancją i przelewa się powoli, dlatego odczekaj chwilę, aby przelało się jak najwięcej płynu, dodatkowo pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć resztki zagęstnika ze ścianek probówki - jest to ważny etap! Następnie za pomocą szpatułki, wymieszaj dokładnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się nieco mętny.

6 - Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty, żółty krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.

UWAGA! Na tym etapie krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej! Jeśli krem jest rzadki, to znaczy, że powyższe etapy zostały wykonane niedokładnie. Powtórz czynności z punktu 3, 4 i 5, w probówkach musiały pozostać niedokładnie przelane pozostałości olejów i zagęstnika.

7 - Do słoika z powstałym kremem, dodaj Kwas glicyryzynowy (ekstrakt z lukrecji) i wymieszaj szpatułką, aż produkt połączy się z kremem i konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

8 - W dalszej kolejności przesyp do kremu Witaminę B3 (Niacynamid) i wymieszaj krem. Następnie dodaj Witaminę B5 (Pantenol) i ponownie wymieszaj krem. Potem dodaj Beta-glukan i wymieszaj krem na jednolitą masę.

9 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

10 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

11 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 24h (doba) w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej i pozwól mu ‘dojrzeć’.

12 - Po okresie 24h Krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Krem, o konsystencji budyniowej i charakterystycznym zapachu. Na kolor kremu wpływa kolor dodawanych surowców.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Polecany jako natłuszczająco-łagodzący krem na noc lub na dzień.

# Krem posiada treściwą konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości. Pozostawia na skórze delikatną, ochronną warstewkę, która wchłania się z czasem.

# Polecany do cery suchej, również skóry mocno przesuszonej i zrogowaciałej, cery delikatnej, wrażliwej, podrażnionej, zaczerwienionej, naczynkowej; jako kompres łagodząco-gojący po zabiegach złuszczających, odpowiedni także na okolice oczu, szyję i dekolt oraz spierzchnięte dłonie

# Polecany również jako zimowy krem ochronny w okresie mrozów.

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-natłuszczającej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.