Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem regenerujący z kwasem liponowym

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

ETAP 1 - utworzenie gęstej masy kremowej.

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Skwalan oraz Olej z róży. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Do kubeczka z olejami małymi porcjami dodawaj Zagęstnik w proszku. Pamiętaj nie przesypuj całego proszku na raz, rób to stopniowo, po każdym dodaniu proszku mieszaj całość i rozbijaj grudki, aż proszek połączy się z olejami. Po wymieszaniu całości roztwór stanie się mętny.

6 - Cały roztwór z kubeczka przelej do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać niemal całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie przez ok. 10 minut. Po tym czasie roztwór będzie nadal rzadki.

7 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z bazą kremu na 12 godzin w ciemnym miejscu o temperaturze pokojowej. W tym czasie baza zgęstnieje.

UWAGA! Na tym etapie baza powinna mieć postać gęstej masy kremowej!

ETAP 2 - dodanie pozostałych składników aktywnych.

8 - Do słoika z powstałym kremem, dodaj Kompleks ceramidowy w płynie i wymieszaj szpatułką, aż kompleks połączy się z kremem i konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

9 - W dalszej kolejności dodaj do kremu kwas liponowy i wymieszaj dokładnie krem przez kilka minut. Po dodaniu kwasu liponowego konsystencja kremu stanie się rzadsza.

10 - Następnie dodaj Puder ze złotem i dokładnie wymieszaj krem, rozcierając proszek szaptułką.

11 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 20 kropli = 2% na krem. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

12 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku przed naklejeniem natnij datę ważności kremu.

13 - Odstaw szczelnie zakręcony słoik z kremem na 2-3 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej i pozwól mu ‘dojrzeć’. Po tym czasie krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Żółty krem, o konsystencji budyniowej i charakterystycznym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# Krem z dodatkiem konserwantu - ok. 6 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

# Krem BEZ dodatku konserwantu - ok. 2 tygodnie od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, stale w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Jeśli produkty z kwasem liponowym nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując Krem na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas Krem można stosować regularnie na całą twarz..

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Ewentualne małe drobiny, obecne w masie kremu, ulegną rozpuszczeniu podczas wmasowywania kremu w skórę.

# Polecany jako intensywna kuracja głównie na noc lub jako krem na dzień.

# Krem ma dość lekką konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze, dając poczucie gładkości.

# Polecany głównie do cery dojrzałej, zniszczonej, suchej, ze zmarszczkami, z powiększonymi porami skóry, ziemistej, odwodnionej, nadaje się również dla cery lekko tłustej i mieszanej

# Odpowiedni także jako intensywny krem pod oczy oraz na szyję i dekolt.

Krem jako maseczka

# Krem może być również zastosowany w formie gęstej, nawilżająco-przeciwzmarszczkowej maski.
- Nałóż grubszą warstwę kremu na twarz, szyję i dekolt, pozostaw na ok. 10-20 minut, a następnie nadmiar kremu zetrzyj płatkiem kosmetycznym nasączonym hydrolatem.

UWAGA! Kwas liponowy to silnie działający składnik aktywny, który okazyjnie może powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony kwasu liponowego zdarza się rzadziej niż w przypadku kwasów hydroksylowych AHA lub retinoidów na receptę typu Retin-A, jednak jest możliwe. Tuż po aplikacji można odczuć lekkie mrowienie lub szczypanie, które powinno minąć z czasem. W razie nasilającego się podrażnienia krem należy stosować rzadziej lub odstawić.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.