Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem odnawiający z RETINOIDAMI+HA

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 20 ml hydrolatu. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 20 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry. Odmierzoną porcję hydrolatu przelej do pustego słoika na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Skwalan, Olej wiśniowy oraz Retinol (przezroczysty olejek). Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły do ostatniej kropli.

5 - Dokładnie wstrząśnij probówką z Polimerem zagęszczającym, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Do kubeczka z olejami dodaj cały Polimer zagęszczający. Wymieszaj dokładnie i delikatnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się mętny.

6 - Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie, ale tak, aby nic nie wylewało się poza słoik. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.

UWAGA! Na tym etapie bazowy krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej!

7 - Do słoika z powstałym kremem dodaj Kwas hialuronowy oraz Mleczko owsiane i wymieszaj, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita. Następnie przelej dokładnie do ostatniej kropli Retinol roślinny i ponownie wymieszaj.

8 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 10 kropli. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

9 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

10 - Krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Krem o jednolitej konsystencji budyniowej. Kolor i zapach kremu są charakterystyczne dla zastosowanych składników.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# ok. 8 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Jeśli produkty z retinolem lub innymi retinoidami nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując Krem na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas Krem można stosować regularnie na całą twarz..

# Nakładać krem cienką warstwą, delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Polecany jako intensywnie regenerujący krem głównie na noc lub na dzień.

UWAGA! Retinol jest silnie działającym składnikiem aktywnym, który okazyjnie może powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony retinolu jest dużo rzadsze i mniej intensywne niż w przypadku retinoidów na receptę (np. Atrederm, Retin-A), jednak nie może zostać wykluczone. Tuż po aplikacji Kremu możliwe jest lekkie pieczenie skóry, które powinno minąć po chwili.

PRZECIWWSKAZANIA I ZALECENIA:
# Krem NIE może być stosowany w okresie ciąży.
# Podczas stosowania Kremu z retinolem NIE należy się intensywnie opalać na słońcu lub korzystać z solarium.
# Podczas stosowania Kremu z retinolem zwłaszcza w początkowej fazie zastosowania, należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.
# Krem z retinolem może być stosowany w okresie lata, pod warunkiem codziennej ochrony przeciwsłonecznej.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.