Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw – Peeling perłowy - drobnoziarnisty

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania peelingu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do dużego, plastikowego pudełka przesyp wszystkie produkty w proszku, za wyjątkiem Masy perłowej. Wymieszaj dokładnie całość za pomocą dołączonej szpatułki.

4 - Następnie dodaj ostrożnie do mieszanki - Peelingującą masę perłową z plastikowej probówki i dokładnie wymieszaj całość, tak by rozprowadzić Masę perłową w całej objętości proszku. Na koniec zakręć pudełko i mocno nim wstrząśnij przez ok. 10 sekund.

5 - Naklej na opakowanie etykietkę z nazwą gotowego produktu, wpisując uprzednio datę ważności peelingu. Peeling gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Kremowo-beżowy, drobny proszek, o neutralnym, zbożowym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego peelingu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Zaleca się połączyć składniki peelingu zaraz po otrzymaniu. Przechowywać w oryginalnym, plastikowym słoiku szczelnie zakręcanym po każdorazowym użyciu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i wody oraz nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Nasza sprawdzona i szybka metoda, którą najwygodniej stosować na wstępie kąpieli: umyć twarz np.Olejkiem myjącym, nasypać porcję proszku w zagłębienie dłoni, dodać odrobinę wody, wymieszać palcami, tak, by powstała gęsta papka i nakładać papkę mokrymi dłońmi na zwilżoną twarz, szyję i dekolt jednocześnie delikatnie masując. Pozostawić na około 5-10 minut i następnie zmyć wodą.

# Porcję peelingu można przygotować przed zabiegiem - 1 łyżeczkę do herbaty peelingu rozrobić z z dodawaną kroplami porcją wody przegotowanej, mineralnej lub hydrolatu, aż do uzyskania gęstej papki (1 pełna łyżeczka peelingu starcza na jeden zabieg na samą twarz i szyję). Umyć twarz np.Olejkiem myjącym i nakładać papkę mokrymi dłońmi na zwilżoną twarz i szyję jednocześnie delikatnie masując. Pozostawić na około 5-10 minut i następnie zmyć wodą.

# Część wody lub hydrolatu można zastąpić Żelem hialuronowym, dzięki czemu peeling nie będzie tak szybko wysychać na skórze.

# Dodatkowo można dodać do porcji peelingu od 10 do 20 kropli wybranego oleju roślinnego, który doda peelingowi właściwości natłuszczających.

# Opcjonalnie można do porcji peelingu dodać jogurt naturalny, który dodatkowo zawiera złuszczający kwas mlekowy.

# W przypadku cery bardzo wrażliwej - przygotować porcję peelingu zgodnie z powyższymi instrukcjami używając zamiast wody lub hydrolatu – Żel hialuronowy oraz porcję wybranego oleju roślinnego; rozrobioną papką wymasować zwilżoną twarz i szyję przez 1-2 minuty i od razu zmyć.

# Porcję Peelingu należy rozrabiać z wodą tuż przed użyciem.

# Polecamy stosować peeling nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

# Peeling może być również stosowany na łuszczące się usta.

# Opakowanie z peelingiem, należy chronić przed dostępem wilgoci i wody.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.