Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Płyn wzmacniający do włosów

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania produktu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się wcześniej w spirytus rektyfikowany 95% (naturalny alkohol). Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z Hydrolatem i przelej dokładnie do butelki wszystkie ekstrakty roślinne w płynie.

4 - Następnie przesyp kolejno do butelki wszystkie składniki w proszku i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość.

5 - W dalszej kolejności, w małym kubeczku z miarką odmierz dwa razy po 20 ml alkoholu = w sumie 40 ml (alkohol powinien mieć temp. pokojową). Kubeczek powinien być za każdym razem niemal pełny. Każdą porcję odmierzonego alkoholu przelej do butelki z płynem.

* Ilość alkoholu użyta w Płynie, jest 2-3-krotnie niższa w porównaniu z typowymi, gotowymi lotionami do włosów. Alkohol zwiększa efektywność działania Płynu oraz pełni funkcję naturalnego konserwantu.

6 - Opcjonalnie można na tym etapie dodać do płynu zestaw - Łagodzący żel hialuronowy z pantenolem lub Potrójny żel hialuronowy 1.5% (1 małą, łyżeczkę do herbaty).

7 - Zakręć butelkę i mocno nią wstrząśnij przez kilkanaście sekund.

8 - Na plastikową butelkę z Płynem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, wpisując na niej uprzednio datę ważności. Płyn gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Jasno-brązowy płyn, o ziołowym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego produktu:

# 8 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z płynem!

# Wcierać płyn w skórę głowy, wykonując delikatny masaż.
- Niewielką ilość płynu można wcierać po umyciu i pozostawić bez spłukiwania.
- Płyn można również wcierać przed umyciem, w suche włosy na zasadzie wzmacniającej maski. Pozostawić płyn na włosach na okres od 20 minut do 1 godziny lub na całą noc. Aby zwiększyć wnikanie składników pielęgnacyjnych w głąb mieszków włosowych, można nałożyć na włosy plastikowy czepek i zawinąć głowę ręcznikiem. Na wysuszone końce włosów, można jednocześnie nałożyć wybrany olej roślinny. Po określonym czasie, umyć włosy szamponem. Po umyciu można zastosować Mleczko jedwabne.

# Płyn można stosować codziennie w okresie wzmożonego osłabienia włosów, a następnie 1-2 razy w tygodniu.

# Produkt polecany do włosów osłabionych, skłonnych do wypadania, słabo rosnących, przedwcześnie siwiejących, przetłuszczających się, przy podrażnionej i łuszczącej się skórze głowy, przy łupieżu i łojotoku.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.