Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF

Instrukcja wykonania Serum:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do hydrolatu dodaj Glikol. Poczekaj, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli. Wymieszaj dokładnie całość. Następnie dodaj do roztworu Potrójny żel hialuronowy z probówki i wymieszaj całość (pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).

4 - Przesyp do hydrolatu cały proszek z Kwasem askorbinowym. Za pomocą szpatułki wymieszaj dokładnie roztwór, aż do całkowitego rozpuszczenia proszku.

5 - W dalszej kolejności dodaj do butelki Kwas ferulowy w płynie, Kompleks na naczynka oraz Budleja-ekstrakt (w przypadku nowej wersji zestawu) i wymieszaj dokładnie całość.

6 - Następnie dodaj do serum witaminę E przelewając olejek dokładnie do ostatniej kropli i wymieszaj całość.

7 - Opcjonalnie, czyli wg. życzenia można na tym etapie dodać do Serum:
# Porcję Kompleksu silikonowego odmierzaną kroplami. Ilość kropli jest dowolna, od kilku do kilkudziesięciu. Przykładowo - 20 kropli = 1% Kompleksu silikonowego w Serum. Maksymalna zalecana ilość to 50 kropli = 2.5% Kompleksu silikonowego w Serum. (Kompleks silikonowy jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.)

* Butelkę z resztą Kompleksu silikonowego zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Kompleks silikonowy jes rozpuszczalny w wodzie i nie działa komedogennie.

8 - Na butelkę z serum naklej etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Serum jest gotowe do użytku!

9 - Wstrząśnij jeszcze raz butelką z gotowym serum i przelej porcję serum do podręcznej butelki, użyj w tym celu szklaną pipetkę przy nakrętce butelki.

Postać wykonanego produktu:

Płynne, jasno-żółte serum, o charakterystycznym, lekko metalicznym zapachu, wynikającym z obecności kwasu ferulowego.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# Nie dłużej niż 4-5 miesięcy od daty wykonania. Zapas serum w plastikowej butelce, należy zawsze trzymać w lodówce (na dolnej półce lub na drzwiach). Porcję serum w małej butelce można przechowywać nie dłużej niż tydzień w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc oraz szczelnie zakręcać butelkę po każdorazowym użyciu.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Nałóżyć małą porcję serum w zagłębienie dłoni, odmierzając je za pomocą szklanej pipety dozującej, a następnie nakładać palcami na skórę twarzy, szyi, dekoltu, okolice oczu i całe ciało delikatnie wmasowując. Serum można aplikować za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego, jednak dużo wydajniejszym sposobem jest aplikacja serum za pomocą dłoni. Po aplikacji serum umyj ręce.

# Tuż po aplikacji serum, może pojawić się uczucie lekkiego szczypania, które powinno minąć z czasem.

# Po aplikacji serum, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty.

# Serum można stosować codziennie lub, co 2 dni, jeden raz dziennie.

# Serum, można stosować na dzień np. pod krem z filtrami UV lub na noc (nałóż małą porcję serum na czystą skórę, delikatnie wmasuj, odczekaj 5-10 minut i nałóż dowolny krem). W przypadku cery tłustej, jest ono na tyle nawilżające, że może być stosowane samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia na serum dodatkowego kremu nawilżającego.

# Przy wrażliwej skórze serum nie należy łączyć i stosować w jednym czasie z silnymi produktami o działaniu złuszczającym jak kwasy AHA, BHA, retinoidy. Serum nie należy stosować na bardzo podrażnioną skórę (nałożone na skaleczoną skórę, będzie powodować szczypanie). W przypadku utrzymującego się podrażnienia serum należy stosować rzadziej lub odstawić.

# Produkt nadaje się dla każdego typu skóry, cera sucha, tłusta, dojrzała, wrażliwa i naczynkowa, zarówno dla osób młodych w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, jak i osób o cerze dojrzałej jako kuracja redukująca zmarszczki; dla osób z przebarwieniami skóry; o szarym i zmęczonym kolorycie; dla osób palących; dla skóry zniszczonej opalaniem; nadaje się także na okolice oczu, wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek wokół oczu, rozjaśnia cienie; na szyję, dekolt i dłonie

Serum jako maseczka

# W przypadku niskiej tolerancji witaminy C w postaci kwasu askorbinowego, kiedy Serum powoduje podrażnienie lub wypryski, można je wykorzystać w formie maseczki spłukiwanej ze skóry. Maseczkę najlepiej stosować na wieczór.

- Wmasuj porcję serum w czystą skórę i zostaw na okres 20-40 minut (minimum 20 minut, w tym okresie kwas askorbinowy jest już zdolny w dużej części wniknąć w skórę).
- Spłukaj twarz dokładnie wodą.
- Zastosuj dowolny preparat nawilżający.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.