Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum-olejek RENEW (retinol+wit.C)

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Przygotuj sobie czysty, szklany kieliszek o pojemności 30-50ml. Przelej ostrożnie wszystkie oleje z probówek, w tym Skwalan oraz Silikon roślinny i wymieszaj całość.

4 - W dalszej kolejności bardzo ostrożnie i dokładnie przelej Retinol, Witaminę C w płynie oraz Ekstrakt z kurkumy.

5 - Przelewając kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli. Na koniec dokładnie zamieszaj całość przez kilkanaście sekund.

6 - Następnie przesyp cały Puder ze złotem i dokładnie wymieszaj całość przez kilka minut. Złoto wymiesza się z olejami na zasadzie zawiesiny. Produkt po wykonaniu należy wstrząsać przed użyciem!

7 - Przelej ostrożnie olejek do butelki, przed zakręceniem, najpierw naciągnij olejek do szklanej pipety. Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności. Serum jest gotowe do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Płynny olejek o żółtym kolorze z osadem.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

Przed zastosowaniem przeczytaj poniższe zalecenia:

1 - Jeśli produkty z retinolem lub retinoidami nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując Serum na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas Serum można stosować regularnie na całą twarz..

2 - Serum najkorzystniej jest stosować tylko na noc.

3 - Częstotliwość zastosowania:
# Przez pierwsze 2 tygodnie, aplikuj Serum tylko 1 raz w tygodniu.
# Po 2 tygodniach, zwiększ częstotliwość aplikacji do 2 razy w tygodniu.
# Po kolejnych 2 tygodniach, jeśli Serum jest dobrze tolerowane, może być stosowane co drugi dzień lub codziennie. Jeśli przy takiej częstotliwości skóra zareaguje podrażnieniem, powróć do aplikacji max. 2 razy w tygodniu.
!! Wprowadzaj Serum powoli, aby pozwolić skórze zaadoptować się do nowego, intensywnego składnika, czyli retinolu. Pośpiech nie przyniesie lepszych rezultatów, a tylko niepotrzebnie może podrażnić skórę. Nawet przy aplikacji 1 raz w tygodniu, można liczyć na widoczne efekty działania Serum.

4 - Przed aplikacją Serum, nałóż na usta warstwę Masła shea lub innego masła roślinnego lub też dowolnego sztyftu ochronnego do ust. Ochroni to usta przed ewentualnym podrażnieniem.

5 - Przykładowe sposoby zastosowania Serum-olejku RENEW :

# Serum-olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli serum rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.

# Inna metoda to zastosowanie Serum-olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z wybranym Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

a - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli Serum-olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość Serum-olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość Serum-olejku.

b - Najpierw zaaplikować kilka kropli Serum-olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

6 - Po użyciu Serum i odczekaniu kilku minut, można aplikować dodatkowe produkty.

7 - Tuż po aplikacji skóra nabierze nietrwałego, lekko żółtego zabarwienia, które po wmasowaniu serum w skórę i odczekaniu chwili stanie się mniej widoczne. Serum nie barwi trwale skóry.

8 - W trakcie stosowania Serum stosuj wyłącznie delikatne środki myjące, które nie wysuszają skóry np. zestaw na Olejek myjący.

9 - W początkowej fazie wprowadzania Serum do pielęgnacji, przy cerze wrażliwej, nie należy stosować jednocześnie produktów z kwasami, ani Serum na bazie witaminy C w postaci kwasu askorbinowego. Jeśli Serum-olejek RENEW będzie dobrze tolerowane, może być stosowane łącznie z kwasami i witaminą C, ważne jednak, aby nie aplikować tych produktów w jednym czasie, tylko rozdzielać ich zastosowanie w ciągu dnia lub pomiędzy różne dni.

10 - UWAGA! Retinol jest silnie działającym składnikiem aktywnym, który okazyjnie może powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony oferowanego retinolu jest dużo rzadsze i mniej intensywne niż w przypadku retinoidów na receptę (np. Atrederm, Retin-A), jednak nie może zostać wykluczone. Tuż po aplikacji Serum RENEW możliwe jest lekkie pieczenie skóry. Przez pierwsze tygodnie kuracji, skóra może być bardziej wrażliwa, może wystąpić lekkie łuszczenie zniszczonego fotostarzeniem naskórka. Im bardziej zniszczona skóra, tym łuszczenie może być bardziej intensywne. W początkowej fazie, zwłaszcza odwodniona skóra może wykazywać lekkie objawy suchości, które miną z czasem i stan nawilżenia skóry ulegnie wzrostowi. Efekty uboczną mogą, ale i nie muszą wystąpić. Ich brak nie oznacza braku działania produktu, a jest tylko powodem do zadowolenia, a nie niepokoju.

11 - Inne surowce i zestawy zalecane w okresie kuracji zestawem na Serum-olejek RENEW z retinolem, które łagodzą i niwelują ewentualne podrażnienia i suchość skóry to np.:
- Hydrolat z kwiatu kocanki, Hydrolat z pszenicy samopszy, Hydrolat z kwiatu lipy
- Olej tamanu lub Serum-olejek na blizny - zestaw
- Krem łagodzący z lukrecją - zestaw, Krem na naczynka - zestaw, Krem arganowy - zestaw
- Serum odbudowujące - zestaw
- Serum S.O.S - zestaw
- Łagodzący żel hialuronowy - zestaw
- Żel hialuronowy + komórki macierzyste - zestaw
- Serum-olejek z witaminą C - zestaw - może być bez obaw stosowane od samego początku kuracji retinolem i retinoidem.
- Peeling enzymatyczny - zestaw - polecany zwłaszcza w przypadku łuszczenia, pomaga usuwać złuszczający się, zniszczony naskórek.

12 - Produkt nadaje się do cery dojrzałej, z oznakami starzenia, wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca, jako kuracja redukująca zmarszczki, także mimiczne, poprawiajaca kontur twarzy, w przypadku przebarwień posłonecznych i hormonalnych, również w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, odpowiednie dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej nietolerujących retinoidów na receptę; może być stosowane także na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek), szyję i dekolt

13 - Serum-olejek RENEW może być stosowany regularnie lub w formie kuracji przez 6 miesięcy, następnie 3 miesiące przerwy i ponowna kuracja. Według życznia zestawy z retinolem można stosować stale w pielęgnacji bez żadnych przerw.

PRZECIWWSKAZANIA I ZALECENIA:
# Serum NIE może być stosowane w okresie ciąży.
# Podczas stosowania Serum z retinolem NIE należy się intensywnie opalać na słońcu lub korzystać z solarium.
# Podczas stosowania Serum z retinolem zwłaszcza w początkowej fazie zastosowania, należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.
# Serum z retinolem może być stosowane w okresie lata, pod warunkiem codziennej ochrony przeciwsłonecznej.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

Co zrobić, gdy Serum-olejek RENEW z retinolem wywołuje podrażnienie i jest słabo tolerowane przez skórę ?

1 - Zredukuj częstotliwość stosowania Serum do maksymalnie 1 razu w tygodniu.

2 - Zawsze aplikuj Serum wymieszane z porcją żelu hialuronowego lub porcją kremu o prostym składzie.

3 - Gdy powyższe metody zawiodą, rozcieńcz Serum dwukrotnie, aby uzyskać stężenie 0.5% retinolu. W tym celu, wykorzystaj Butelkę szklaną 10ml z pipetką zakupioną osobno w dziale Akcesoria sklepu. Napełnij butelkę do połowy gotowym Serum-olejkiem RENEW i następnie dopełnij butelkę innym dowolnym olejem roślinnym. Polecamy Olej z kocanki, Olej z dzikiej róży, Olej arganowy lub Skwalan. Otrzymane Serum o połowę niższym stężeniu retinolu 0.5%, nadal będzie wykazywać wysoką efektywność działania, przy jednocześnie mniejszej szansie wystąpienia podrażnienia. Rozcieńczone Serum stosuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.

4 - Podczas kuracji Serum, wprowadź do pielęgnacji produkty łagodzące i niwelujące ewentualne podrażnienia np. Hydrolat z kwiatu kocanki, Krem łagodzący z lukrecją, Olej tamanu lub Serum-olejek na blizny, Serum S.O.S. oraz Serum odbudowujące.

Co zrobić by zwiększyć siłę działania Serum-olejku RENEW z retinolem ?

1 - Przed aplikacją Serum-olejku RENEW, zastosuj wybrany Tonik z kwasami, aby zwiększyć wchłanianie składników aktywnych serum przez skórę.

2 - Po ok. 10 minutach od aplikacji Toniku z kwasami, nałóż porcję Serum, wmasowując go delikatnie w skórę przez kilka minut. Zawsze stosuj Serum w postaci czystego olejku, nie rozcieńczaj go żelem, ani innym kremem.

3 - Po ok. 30 minutach od aplikacji Serum, nałóż warstwę wybranego Żelu hialuronowego.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.