Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Booster olejowy RR z retinoidami

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do pustej, plastikowej butelki przelej ostrożnie Skwalan, Silikon roślinny oraz Olej z pestek porzeczki czarnej.

4 - W dalszej kolejności bardzo ostrożnie i dokładnie przelej do butelki wszystkie Retinoidy w olejku, w dowolnej kolejności.

5 - Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły do ostatniej kropli. Zakręć butelkę i mocno nią wstrząśnij przez kilka sekund.

6 - Na butelkę z gotowym boosterem naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności. Produkt gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Płynny olejek o zielonkawym kolorze, z możliwym osadem. Zapach nawiązuje do charakterystycznego zapachu oleju z pestek czarnej porzeczki.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 6 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z olejkiem!

Przed zastosowaniem przeczytaj poniższe zalecenia:

1 - Jeśli produkty z retinolem lub retinoidami nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując olejek na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas olejek można stosować regularnie na całą twarz..

2 - Olejek najkorzystniej jest stosować tylko na noc.

3 - Częstotliwość zastosowania:
# Przez pierwsze 2 tygodnie, aplikuj olejek tylko 1 raz w tygodniu.
# Po 2 tygodniach, zwiększ częstotliwość aplikacji do 2 razy w tygodniu.
# Po kolejnych 2 tygodniach, jeśli olejek jest dobrze tolerowany, może być stosowany co drugi dzień lub codziennie. Jeśli przy takiej częstotliwości skóra zareaguje podrażnieniem, powróć do aplikacji max. 2 razy w tygodniu.
!! Wprowadzaj olejek powoli, aby pozwolić skórze zaadoptować się do nowego, intensywnych składników aktywnych, czyli retinolu i retinoidu. Pośpiech nie przyniesie lepszych rezultatów, a tylko niepotrzebnie może podrażnić skórę. Nawet przy aplikacji 1 raz w tygodniu, można liczyć na widoczne efekty działania Serum.

4 - Przed aplikacją oleku, możesz nałożyć na usta warstwę Masła shea lub innego masła roślinnego lub też dowolnego sztyftu ochronnego do ust. Ochroni to usta przed ewentualnym podrażnieniem.

5 - Przykładowe sposoby zastosowania Boostera olejowego RR :

# Olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli olejku rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.

# Inna metoda to zastosowanie olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z wybranym Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

a - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość olejku.

b - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

6 - Po użyciu olejku i odczekaniu ok. 10 minut, można aplikować dodatkowe produkty.

7 - W trakcie stosowania Boostera stosuj wyłącznie delikatne środki myjące, które nie wysuszają skóry np. zestaw na Olejek myjący.

8 - W początkowej fazie wprowadzania Boostera do pielęgnacji, przy cerze wrażliwej, nie należy stosować jednocześnie produktów z kwasami, ani Serum na bazie witaminy C w postaci kwasu askorbinowego. Jeśli Booster będzie dobrze tolerowany, może być stosowany łącznie z kwasami i witaminą C, ważne jednak, aby nie aplikować tych produktów w jednym czasie, tylko rozdzielać ich zastosowanie w ciągu dnia lub pomiędzy różne dni.

10 - UWAGA! Retinoidy to silnie działające składniki aktywne, które okazyjnie mogą powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony oferowanego retinolu i retinoidu jest dużo rzadsze i mniej intensywne niż w przypadku retinoidów na receptę (np. Atrederm, Retin-A), jednak nie może zostać wykluczone. Tuż po aplikacji Boostera możliwe jest lekkie pieczenie skóry. Przez pierwsze tygodnie kuracji, skóra może być bardziej wrażliwa, może wystąpić lekkie łuszczenie zniszczonego fotostarzeniem naskórka. Im bardziej zniszczona skóra, tym łuszczenie może być bardziej intensywne. W początkowej fazie, zwłaszcza odwodniona skóra może wykazywać lekkie objawy suchości, które miną z czasem i stan nawilżenia skóry ulegnie wzrostowi. Efekty uboczną mogą, ale i nie muszą wystąpić. Ich brak nie oznacza braku działania produktu, a jest tylko powodem do zadowolenia, a nie niepokoju.

11 - Inne surowce i zestawy zalecane w okresie kuracji zestawem na Booster olejowy RR, które łagodzą i niwelują ewentualne podrażnienia i suchość skóry to np.:
- Hydrolat z kwiatu kocanki, Hydrolat z pszenicy samopszy, Hydrolat z kwiatu lipy
- Olej tamanu, Olej z pestek porzeczki,
- Krem łagodzący z lukrecją - zestaw, Krem na naczynka - zestaw, Krem z ceramidami - zestaw
- Serum odbudowujące - zestaw
- Booster ENERGIA - zestaw
- Serum S.O.S - zestaw
- Serum AZELO - zestaw
- Łagodzący żel hialuronowy - zestaw
- Żel hialuronowy 6xHA - zestaw
- Serum-olejek z witaminą C - zestaw - może być bez obaw stosowane od samego początku kuracji retinolem i retinoidem.
- Peeling enzymatyczny - zestaw - polecany zwłaszcza w przypadku łuszczenia, pomaga usuwać złuszczający się, zniszczony naskórek.

12 - Produkt nadaje się do cery dojrzałej, z oznakami starzenia, wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca, jako kuracja redukująca zmarszczki, także mimiczne, poprawiajaca kontur twarzy, w przypadku przebarwień posłonecznych i hormonalnych, również w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej nietolerujących retinoidów na receptę; może być stosowane także na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek), szyję i dekolt

13 - Booster olejowy RR może być stosowany regularnie lub w formie kuracji przez 6 miesięcy, następnie 3 miesiące przerwy i ponowna kuracja. Według życznia zestawy z retinolem i retinoidem można stosować stale w pielęgnacji bez żadnych przerw.

PRZECIWWSKAZANIA I ZALECENIA:
# Booster NIE może być stosowany w okresie ciąży.
# Podczas stosowania Boostera z retinolem i retinoidem NIE należy się intensywnie opalać na słońcu lub korzystać z solarium.
# Podczas stosowania Boostera z retinolem i retinoidem zwłaszcza w początkowej fazie zastosowania, należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.
# Booster z retinolem i retinoidem może być stosowany w okresie lata, pod warunkiem codziennej ochrony przeciwsłonecznej.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

Co zrobić, gdy Booster olejowy RR wywołuje podrażnienie i jest słabo tolerowany przez skórę ?

1 - Zredukuj częstotliwość stosowania olejku do maksymalnie 1 razu w tygodniu.

2 - Zawsze aplikuj olejek wymieszany z porcją żelu hialuronowego lub porcją kremu o prostym składzie.

3 - Gdy powyższe metody zawiodą, rozcieńcz olejek dwukrotnie, aby uzyskać stężenie 1% retinolu i retinoidu. W tym celu, wykorzystaj Butelkę szklaną 10ml z pipetką dodawaną do zestawu. Napełnij butelkę do połowy gotowym Boosterem olejowym RR i następnie dopełnij butelkę innym dowolnym olejem roślinnym. Otrzymany olejek o połowę niższym stężeniu retinolu i retinoidu, nadal będzie wykazywać wysoką efektywność działania, przy jednocześnie mniejszej szansie wystąpienia podrażnienia. Rozcieńczony olejek stosuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.

4 - Podczas kuracji olejkiem, wprowadź do pielęgnacji produkty łagodzące i niwelujące ewentualne podrażnienia np. Hydrolat z kwiatu kocanki, Krem łagodzący z lukrecją, Olej tamanu, Serum S.O.S. lub Serum odbudowujące.

Co zrobić by zwiększyć siłę działania Boostera olejowego RR ?

1 - Przed aplikacją olejku, zastosuj wybrany Tonik z kwasami, aby zwiększyć wchłanianie składników aktywnych serum przez skórę.

2 - Po ok. 10 minutach od aplikacji Toniku z kwasami, nałóż porcję olejku, wmasowując go delikatnie w skórę przez kilka minut. Zawsze stosuj Booster w postaci czystego olejku, nie rozcieńczaj go żelem, ani innym kremem.

3 - Po ok. 30 minutach od aplikacji Boostera, nałóż warstwę wybranego Żelu hialuronowego.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.