Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum-olejek regenerujący ROSE

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do plastikowej butelki z olejem z płatków róży z dodatkiem olejku eterycznego z róży damasceńskiej przelej olej z róży z probówki.

4 - Następnie dodaj cały Skwalan do pozostałych olejów w butelce, wymieszaj całość bagietką. Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Opcjonalnie można na tym etapie dodać do Serum:
» Opcjonalnie - Silikon roślinny EKO - 20-30 kropli jako dodatek. Silikon roślinny zmniejszy poczucie tłustości olejku i doda własności pielęgnacyjnych.

6 - Następnie dokładnie wstrząśnij probówką z Koenzymem Q10, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki bagietki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Do mieszanki olejów przesyp koenzym Q10 oraz Puder ze złotem w proszku i wymieszaj całość bagietką przez ok. 10 -15 minut, starając się rozprowadzić wszelkie grudki proszku.  Im dłużej i dokładniej będziesz mieszać serum, tym lepiej rozpuszczą i połączą się jego składniki.

7 - Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności.

8 - Odstaw butelkę z serum-olejkiem na 24h w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. W między czasie możesz kilka razy wstrząsnąć butelką z Serum, aby ułatwić pełne rozpuszczenie koenzymu Q10 w proszku. Serum jest gotowe do użytku!

9 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:

Płynny olejek o pomarańczowym kolorze i mocnym, miodowo-różanym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Serum-olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli serum rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.

# Inna metoda to zastosowanie Serum-olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli Serum-olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość Serum-olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość Serum-olejku.

2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli Serum-olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Serum-olejek można stosować jako olejową bazę pod makijaż. Co to jest olejowa baza pod makijaż i jak się ją stosuje czytaj tutaj >>

# Polecamy stosować serum na noc lub na dzień. Może być stosowane codziennie lub na zmianę z innymi preparatami.

# Produkt nadaje się do cery dojrzałej, suchej, zniszczonej, delikatnej, wrażliwej i naczynkowej, również dla cery lekko tłustej i mieszanej, głównie w postaci Dwufazowego nawilżacza; może być stosowane także na okolice oczu, szyję i dekolt

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.