Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum ochronne ANTIOX z filtrami

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie elementy zestawu powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z Mleczkiem dodaj żel hialuronowy i wymieszaj całość (pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).

4 - Następnie dodaj do mleczka płynne produkty: Ekstrakt z czerwonych alg, Ekstrakt z budlei, Kwas ferulowy, Kompleks flawonoidowy i na koniec Witaminę C - olejek. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut! Przelewając do butelki kolejne płynne składniki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Opcjonalnie, czyli wg. życzenia można na tym etapie dodać do Serum:
# Porcję Kompleksu silikonowego odmierzaną kroplami. Ilość kropli jest dowolna, od kilku do maksymalnie 20 kropli. (Kompleks silikonowy jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.)

* Butelkę z resztą Kompleksu silikonowego zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Kompleks silikonowy jes rozpuszczalny w wodzie i nie działa komedogennie.

6 - Na butelkę z gotowym produktem naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Produkt gotowy do użytku!

7 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:

Płynna, mleczna emulsja, w kolorze beżowym i delikatnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# 8-10 miesięcy od daty wykonania. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Jako ochronny preparat na dzień lub regenerujący preparat na noc.

# Porcję Serum aplikuj na przetartą hydrolatem skórę twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt, delikatnie wmasowując i wklepując, aż do wchłonięcia. Następnie można nałożyć dodatkowy preparat - krem, olejek, żel lub inny.

# Serum można stosować codziennie, jeden lub dwa razy dziennie rano i/lub wieczorem. Naturalne produkty ochronne wyróżnia fakt, że oprócz ochrony zapewniają skórze intensywną pielęgnację i regenerację. W odróżnieniu od tradycyjnych kremów z filtrami można je stosować na dzień i na noc, bowiem antyoksydanty polecane są również w pielęgnacji wieczornej.

# Polecane dla każdego typu cery, również dla cery tłustej, jako naturalny, przeciwsłoneczny i antyoksydacyjny lekki preparat ochronny, do zastosowania na co dzień, samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kremami z filtrami przeciwsłonecznymi, dla wzmocnienia ochrony anty-UV oraz przeciw wolnym rodnikom, również jako preparat regenerujący na noc; dla cery młodej jako ochrona i prewencja przed oznakami przedwczesnego starzenia, jak i dla cery dojrzałej jako kuracja regenerująca zaistniałe zniszczenia skóry oraz hamująca dalsze niekorzystne zmiany; odpowiedni także na okolice oczu, szyję, dekolt i dłonie

# Serum ANTIOX nie ma określonej wartości liczbowej stopnia ochrony przed promieniowaniem UVB i UVA. Jest to produkt ochronny, miejski, odpowiedni przy typowym, codziennym kontakcie ze słońcem, również dla osób spędzających dużą część czasu w pomieszczeniach oraz w okresie jesieni i zimy w klimacie europejskim. Natomiast nie jest to produkt polecany jako samodzielny preparat ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. W takich przypadkach serum polecane jest jako dodatkowy preparat antyoksydacyjny, stosowany pod tradycyjne, gotowe kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony.

# Jak wyjaśniamy w tym artykule nie można podać faktora SPF oraz PPD dla produktów samodzielnie wykonywanych w domu >> https://biochemiaurodyblog.blogspot.com/…/dlaczego-w-naszej-…
Na podstawie składu Serum ochronnego można jedynie określić szacunkowo SPF na poziomie 15, wartość ochrony anty-UVA PPD 15. Warto także podkreślić, że chroni ono przed szerokim spektrum słońca, czyli przed UVB, UVA, IR, HEV oraz ma wysoką wartość ORAC, czyli wartość ochrony antyoksydacyjnej.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.