Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum rozjaśniające przebarwienia

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie elementy zestawu powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z Mleczkiem winogronowym dodaj cały kwas ferulowy, kwas glicyryzynowy oraz witaminę B3. Za pomocą szpatułki wymieszaj dokładnie roztwór.

4 - W dalszej kolejności dodaj do mleczka Izoflawony sojowe oraz Witaminę C - olejek. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut! Przelewając do butelki kolejne płynne składniki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Na koniec dodaj do mleczka Kwas azelainowy+glicyna i dokładnie wymieszaj całość bagietką przez kilkanaście sekund.

6 - Na butelkę z gotowym produktem naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Produkt gotowy do użytku!

7 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:

Płynna, mleczna emulsja o delikatnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# 8-10 miesięcy od daty wykonania. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Jeśli produkty z kwasem liponowym nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując Serum na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas Serum można stosować regularnie na całą twarz..

# Jako kompleksowa kuracja wspomagająca walkę z przebarwieniami skóry, jednocześnie zapewniająca poprawę stopnia nawilżenia skóry i działanie regenerujące oraz przeciwzmarszczkowe.

# Porcję Serum aplikuj jako pierwszą warstwę na czystą, przetartą hydrolatem skórę twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt, delikatnie wmasowując i wklepując, aż do wchłonięcia. Następnie można nałożyć dodatkowy preparat - krem, olejek, żel lub inny.

# Dla wzmocnienia efektu, kuracja za pomocą Serum rozjaśniajacego może być łączona z jednoczesnym zastosowaniem Toników z kwasami na noc oraz kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na dzień.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

# Serum można stosować codziennie, jeden lub dwa razy dziennie rano i/lub wieczorem.

# Serum można stosować wymiennie z wybranym zestawem na Serum lub Booster z witaminą C, które również wspomaga rozjaśnienie przebarwień.

# Przykładowy program pielęgnacji z zastosowaniem Serum rozjaśniajacego:

- Na dzień - na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę. Odczekaj kilka minut i następnie nałóż dowolny krem, dla zwiększenia efektu rozjaśniającego polecamy gotowy krem z filtrami przeciwsłonecznymi. Serum może być wg. życzenia stosowane wymiennie z Serum lub Booster z witaminą C, czyli w jeden dzień można stosować Serum rozjaśniajace, w drugi dzień - Serum lub Booster z witaminą C.
- Na noc - na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę. Odczekaj kilka minut i następnie można nałożyć dodatkowy krem lub potraktować Serum jako jedyny produkt nawilżający.
Wg. życzenia Serum można stosować łącznie z wybranym Tonikiem z kwasami. Tonik można stosować 2-3 razy w tygodniu na noc. W dni kiedy tonik jest stosowany, po umyciu, przetrzyj skórę tonikiem, odczekaj kilka minut i aplikuje warstwę Serum rozjaśniającego. Przy niedostatecznym poczuciu nawilżenia, nałóż na koniec dodatkową warstwę wybranego kremu.

# Dla uzyskania najlepszych efektów, stosuj Serum minimum 3 miesiące.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.