Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum odbudowujące

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do pustej, plastikowej butelki przelej ostrożnie wszystkie oleje roślinne (w tym Skwalan) z probówek. Wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

4 - Następnie ostrożnie i dokładnie przelej do butelki całą porcję Kompleksu ceramidowego.

5 - Opcjonalnie można na tym etapie dodać do Serum:
# Olej z owoców rokitnika w ilości od 1 do 5 kropli. Dodatek oleju jest tylko opcją i nie jest koniecznie niezbędny.

6 - Zakręć butelkę i mocno nią wstrząśnij przez kilka sekund.

7- Na butelkę z gotowym produktem naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Serum jest gotowe do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Płynny, mętny olejek o charakterystycznym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Kilka kropli Serum aplikuj na suchą lub jeszcze lekko wilgotną od hydrolatu skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wmasowując i wklepując.

# Po aplikacji serum możesz wykonać krótki masaż skóry twarzy.

# Serum ma postać nietypowego olejku, o lżejszej i mniej tłustej konsystencji w porównaniu z typowymi olejami lub zestawami na serum-olejki.

# Kilka kropli Serum można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości nawilżająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Serum można również wykorzystać do pielęgnacji suchej, zniszczonej skóry dłoni. Po wchłonięciu, Serum pozostaje w skórze i nie ulega wymywaniu nawet po 2-3 myciach rąk.

# Serum można stosować regularnie na dzień lub na noc.

# W przypadku cery tłustej, Serum jest na tyle nawilżające, że może być stosowane samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia na serum dodatkowego kremu nawilżającego.

# Produkt nadaje się do cery odwodnionej, o uszkodzonej barierze lipidowej zarówno tłustej i suchej; cery skłonnej do podrażnień, często ściągniętej po umyciu, łuszczącej się, atopowej; skóry suchej, zrogowaciałej; przesuszonej skóry trądzikowej i tłustej; skóry podrażnionej i odwodnionej kuracjami antytrądzikowymi i złuszczającymi np. po zabiegach kwasami lub podczas stosowania retinoidów; dla cery dojrzałej, zniszczonej, ze zmarszczkami, o obniżonej elastyczności i zmniejszonej ilości lipidów w skórze; na dzień w celu wzmocnienia ochrony przeciwsłonecznej i przeciwrodnikowej; do wysuszonej skóry wokół oczu, na szyję, dekolt i suchą skórę dłoni

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.