Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum-olejek z witaminą C EXTRA

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do pustej, plastikowej butelki przelej ostrożnie Olej z pestek malin + Silikon roślinny. Wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość.

4 - Następnie bardzo ostrożnie i dokładnie przelej do butelki całą porcję Witaminy C w płynie, Ekstraktu z granatau i kurkumy. Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Zakręć butelkę i mocno nią wstrząśnij przez kilka sekund.

6 - Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z nazwą produktu, na datowniku natnij datę ważności. Serum jest gotowe do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Płynny olejek o ciemno-żółtym kolorze i charakterystycznym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Serum-olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli serum rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.

# Inna metoda to zastosowanie Serum-olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli Serum-olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość Serum-olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość Serum-olejku.

2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli Serum-olejku, odczekać od kilku do 20 minut i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Serum-olejek można stosować jako olejową bazę pod makijaż. Co to jest olejowa baza pod makijaż i jak się ją stosuje czytaj tutaj >>

# Serum może być stosowane na dzień, jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną lub jako Serum pod kremy z filtrami. Serum może być również stosowane na noc, jako rewitalizujący olejek. Może być stosowane codziennie lub na zmianę z innymi preparatami. Można je używać na zmianę z innymi rodzajami Serum z antyoksydantami.

# Serum może być stosowane łącznie z Serum antyoksydacyjnym flavoC15EF z witaminą C. Obie formy witaminy C wzajemnie się uzupełniają.

# Odpowiednie dla osób nietolerujących witaminy C w postaci kwasu askorbinowego, u których Serum antyoksydacyjne flavo C15EF powoduje podrażnienie i dyskomfort.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.