Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum RENEW lekkie (retinol+B3+soja)

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z Mleczkiem dodaj Kwas hialuronowy. Za pomocą szpatułki wymieszaj dokładnie roztwór.

4 - W dalszej kolejności bardzo ostrożnie i dokładnie przelej do mleczka Retinol oraz Izoflawony sojowe i wymieszaj całość. Przelewając do butelki płynne składniki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli.

5 - Na koniec dodaj do mleczka Witaminę B3 (niacynamid) i wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut. Po dodaniu wszystkich składników, konsystencja serum stanie się rzadsza.

6 - Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Serum jest gotowe do użytku!

7 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:

Płynna, mleczna emulsja, w kolorze beżowym i delikatnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# 8-10 miesięcy od daty wykonania. Zarówno zapas serum, jak i podręczną porcję serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Jeśli produkty z retinolem lub innymi retinoidami nie były nigdy wcześniej stosowane, w przypadku skóry wrażliwej warto wykonać test aplikując produkt na noc tylko na małym fragmencie twarzy np. z boku policzka i odczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy uboczne (podrażnienie, silne zaczerwienienie, wysypka), wówczas produkt można stosować regularnie na całą twarz..

# Porcję Serum aplikuj jako pierwszą warstwę na czystą, przetartą hydrolatem skórę twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt, delikatnie wmasowując i wklepując, aż do wchłonięcia. Następnie można nałożyć dodatkowy preparat - krem, olejek, żel lub inny.

# Serum można stosować codziennie, jeden raz dziennie wieczorem. W przypadku nadwrażliwości należy zredukować częstotliwość zastosowania.

# Polecany dla każdego typu cery, w tym głównie cery tłustej i trądzikowej, również z trądzikiem różowatym, o łuszczącej się i zrogowaciałej powierzchni skóry, skłonnej do wyprysków, powiększonych porów skóry, o nierównomiernym kolorycie, z przebarwieniami, jednocześnie z pierwszymi lub zaawansowanymi zmianami związanymi z wiekiem, przy obniżonej elastyczności, zmarszczkach, przebarwieniach posłonecznych, pogorszeniu struktury i spoistości skóry, przy zażółconym i poszarzałym kolorycie skóry; odpowiednie również dla cery wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień, przy nietolerancji retinoidów na receptę; może być stosowane także na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek oraz z czasem pogrubia cienki naskórek), szyję i dekolt

UWAGA! Retinol jest silnie działającym składnikiem aktywnym, który okazyjnie może powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony retinolu jest dużo rzadsze i mniej intensywne niż w przypadku retinoidów na receptę (np. Atrederm, Retin-A), jednak nie może zostać wykluczone. Tuż po aplikacji Serum możliwe jest lekkie pieczenie skóry, które powinno minąć po chwili.

PRZECIWWSKAZANIA I ZALECENIA:
# Serum NIE może być stosowane w okresie ciąży.
# Podczas stosowania Serum z retinolem NIE należy się intensywnie opalać na słońcu lub korzystać z solarium.
# Podczas stosowania Serum z retinolem zwłaszcza w początkowej fazie zastosowania, należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami przeciwsłonecznymi.
# Serum z retinolem może być stosowane w okresie lata, pod warunkiem codziennej ochrony przeciwsłonecznej.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.