Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum-olejek HERBACIANY

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z olejem bazowym z zielonej herbaty przelej oleje w dużych probówkach, CBG oraz ekstrakt z kurkumy. Przelewając do butelki kolejne olejki daj im czas, aby spłynęły niemal do ostatniej kropli. Olej tamanu jest bardzo gęstym olejem, możesz dodać do probówki z olejem tamanu nieco oleju bazowego, wymieszać i przelać całość do butelki pomagając sobie szpatułką.
* (W okresie niskich temperatur, Olej tamanu może przybrać postać stałą. Probówkę z olejem należy ogrzać w ciepłej wodzie, aby móc w całości przelać olej do butelki).

4 - Opcjonalnie można na tym etapie dodać do Serum:
» Silikon roślinny EKO - 20-30 kropli jako dodatek. Silikon roślinny zmniejszy poczucie tłustości olejku i doda własności pielęgnacyjnych.

5 - Do mieszanki olejów wsypuj porcjami kwas salicylowy w proszku mieszając szpatułką. Po wsypaniu całego proszku mieszaj przez kilka minut całość starając się rozprowadzić wszelkie grudki proszku (grudki rozcieraj szpatułką o ścianki butelki). Im dłużej i dokładniej będziesz mieszać serum, tym lepiej rozpuszczą i połączą się jego składniki.

6 - Następnie dodaj węgiel w proszku. Pamiętaj, że masz na tym etapie wybór i możesz dopasować serum do swoich potrzeb. Polecamy zawsze zaczynać od małej ilości i nie dodawać od razu całej porcji węgla!
- Możesz dodać całą porcję węgla.
- Tylko połowę lub szczyptę węgla.
- Możesz też węgiel pominąć i wykorzystać go jako składnik maseczek na bazie glinek.

Po dodaniu węgla w proszku wymieszaj dokładnie całość przez conajmniej minutę. Olejek stanie się czarny na tym etapie.

7 - Na butelkę z gotowym serum naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

8 - Odstaw butelkę z serum-olejkiem na 24h w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. W między czasie możesz kilka razy wstrząsnąć butelką z Serum, aby ułatwić pełne rozpuszczenie kwasu salicylowego w proszku. Po tym czasie wszelkie pozostałości dodanego proszku rozpuszczą się całkowicie. Serum jest gotowe do użytku!

9 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

10 - UWAGA! - Czysty, stężony kwas salicylowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas salicylowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą w stężeniu 2%, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Płynny olejek z ciemnym osadem, w kolorze czarnym, z ziołową nutą zapachową.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu. Wykonane serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Serum-olejek można stosować samodzielnie – przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, kilka kropli serum rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując.

# Inna metoda to zastosowanie Serum-olejku jako Dwufazowego nawilżacza w połączeniu z Żelem hialuronowym. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli Serum-olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery przesuszonej dodajemy większą ilość Serum-olejku, w przypadku cery mniej suchej mniejszą ilość Serum-olejku.

2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli Serum-olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczająco-regulujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Polecamy stosować serum na noc. Może być stosowane codziennie lub na zmianę z innymi preparatami. Serum może być także stosowane jako uzupełnienie kuracji Tonikami z kwasami o intesywniejszym działaniu złuszczającym.

# Serum można bezpiecznie stosować także w okresie letnim, gdyż ze względu na bazę olejową, w porównaniu z tonikami z kwasami, Serum działa dużo łagodniej NIE powodując widocznego łuszczenia się skóry.

# Serum może być stosowane jako olejek na skórę głowy w przypadku problemów z łuszczeniem skóry i łupieżem – wmasuj olejek w suchą skórę głowy, potrzymaj 15-20 minut, a następnie umyj włosy. W przypadku problemów ze zmyciem olejku, wylej porcję nierozcieńczonego szamponu na dłonie, rozetrzyj i wmasuj w suchą skórę głowy i następnie zmocz włosy wodą i umyj jak zwykle.

!! Ze względu na obecność kwasu salicylowego serum NIE może być używane przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę).

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.