Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Tonik z kwasami BHA 2% + kwas szikimowy

Instrukcja dla wersji Toniku z dodatkiem alkoholu >>

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z hydrolatem, zdejmij końcówkę dozującą i przelej do tej butelki cały Glikol. Poczekaj, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli.

4 - Następnie dodaj do butelki cały emulgator oraz kwas szikimowy i kwas salicylowy, a potemi wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość.

5 - Na koniec przelej do butelki ekstrakt z rozmarynu oraz ekstrakt z kory wierzby. Zakręć ponownie butelkę i wstrząsaj przez 1-2 minuty.

6 - Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

7 - Odstaw butelkę z tonikiem na ok. 12 godzin w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie możesz ponownie wstrząsnąć butelką z tonikiem przez kilkanaście sekund. Tonik gotowy do użytku!

UWAGA! - Czysty, stężony kwas salicylowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas salicylowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą w stężeniu 2%, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Mleczno-beżowy płyn o charakterystycznym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:

# 10 miesięcy od daty wykonania, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać toniku w lodówce.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z tonikiem!

# Tonik należy stosować na umytą, przetartą hydrolatem skórę. Tonik aplikujemy za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego na całą twarz i ciało lub punktowo za pomocą patyczka kosmetycznego. Tuż po aplikacji toniku można odczuć szczypanie i pieczenie skóry, które powinno minąć z czasem. Łuszczenie skóry może pojawić się po ok. 3 dniach od pierwszej aplikacji toniku.

# Po aplikacji toniku, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne (sera, kremy, żele, olejki itp.)

# Tonik jest dość silnym produktem, należy go traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc.

# Częstotliwość stosowania toniku zależy od wrażliwości skóry. W przypadku cer bardzo tłustych tonik może być stosowany, co drugi dzień - wieczorem. Przy cerach suchych i wrażliwych tonik można traktować jako mini - kurację złuszczającą i stosować 1-2 razy w tygodniu lub tylko punktowo.

# Tonik można stosować stale (1-2 razy w tygodniu lub według uznania) lub traktować jako 2 miesięczną kurację złuszczającą (częstotliwość stosowania dopasowana do wrażliwości skóry, patrz opis powyżej).

# Stosowany zbyt często może lekko podrażniać, dlatego nie polecamy stosowania toniku codziennie.

# W przypadku stosowania produktu na skórę głowy, należy go stosować przed umyciem i zmyć szamponem po ok. 10-15 minutach. Ważne, aby nie trzymać toniku dłużej na skórze głowy niż 15 minut.

!! Wszelkie składniki o działaniu złuszczającym w tym kwas salicylowy czynią skórę wrażliwszą na słońce. W trakcie kuracji tonikiem nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.

Ze względu na obecność kwasu salicylowego tonik NIE może być używany przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę) oraz przez kobiety w ciąży.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.