Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Tonik z kwasem BHA 2% (bez alkoholu)

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z hydrolatem i zdejmij końcówkę dozującą.

4 - Następnie odkręć butelkę z Ekstraktem z kory wierzby, zdejmij końcówkę dozującą i przelej do butelki z hydrolatem cały Ekstrakt z kory wierzby.

5 - W dalszej kolejności przesyp do dużej butelki Ekstrakt z lukrecji (Kwas glicyryzynowy) i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Zakręć ponownie butelkę z tonikiem i następnie wstrząsaj butelką przez ok. minutę, aby dodany proszek rozpuścił się całkowicie.

6 - Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

7 - Tonik gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Płyn o ziołowym zapachu i kolorze od jasno do ciemno bursztynowego.

Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:

# 10 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać serum w lodówce.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z tonikiem!

# Tonik należy stosować na umytą, przetartą hydrolatem skórę. Tonik aplikujemy za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego na całą twarz, szyję, dekolt i okolice oczu. Należy uważać, aby tonik nie dostał się do oczu.

# Po aplikacji toniku, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne (sera, kremy, żele, olejki itp.)

# Tonik należy  traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Tonik może być stosowany rano lub wieczorem.

# Tonik można stosować stale, codziennie lub według uznania.

!! Ze względu na obecność kwasu salicylowego tonik NIE może być używane przez osoby uczulone na salicylany (np. aspirynę).

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.