Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Tonik z kwasem PHA 6%

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z hydrolatem, następnie przesyp do butelki Glukonolakton w proszku. W dalszej kolejności dodaj do butelki Mleczan sodu, Witaminę B5 - Pantenol oraz Ekstrakt z lukrecji (Kwas glicyryzynowy) i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Po rozpuszczeniu mleczanu sodu tonik stanie się nieco mętny.

4 - Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

5 - Odstaw butelkę z tonikiem na ok. 2 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie możesz ponownie wstrząsnąć butelką z tonikiem przez kilkanaście sekund. Tonik gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Lekko mętny płyn, z możliwym osadem.

Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:

# 10 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z tonikiem!

# Tonik należy stosować na umytą, przetartą hydrolatem skórę. Tonik aplikujemy za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego na całą twarz, szyję, dekolt i okolice oczu. Należy uważać, aby tonik nie dostał się do oczu. W przypadku bardzo wrażliwych cer, po aplikacji toniku można odczuć lekkie szczypanie skóry, które powinno minąć z czasem.

# Po aplikacji toniku, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne (sera, kremy, żele, olejki itp.)

# Tonik należy  traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Tonik może być stosowany rano lub wieczorem.

# W przypadku cery tłustej, jest on na tyle nawilżający, że może być stosowany samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia dodatkowego kremu nawilżającego.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.