Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Tonik z kwasem migdałowym 4% + kwas szikimowy 5%

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z hydrolatem. Następnie przesyp do butelki kwas migdałowy i kwas szikimowy, zakręć ponownie i delikatnie wytrząśnij butelkę kilka razy.

4 - W dalszej kolejności dodaj do butelki Mleczan sodu, Ekstrakt z wierzby i na koniec Ekstrakt z rozmarynu i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość.

5 - Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.

6 - Odstaw butelkę z tonikiem na ok. 12 godzin w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie możesz ponownie wstrząsnąć butelką z tonikiem przez kilkanaście sekund. Tonik gotowy do użytku!

UWAGA! - Czysty, stężony kwas migdałowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas migdałowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Mętny płyn z osadem.

Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:

# 10 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać w lodówce!

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z tonikiem!

# Tonik należy stosować na umytą, przetartą hydrolatem skórę. Tonik aplikujemy za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego na całą twarz, szyję, dekolt i okolice oczu. Należy uważać, aby tonik nie dostał się do oczu. W przypadku bardzo wrażliwych cer, po aplikacji toniku można odczuć lekkie szczypanie skóry, które powinno minąć z czasem.

# Po aplikacji toniku, odczekać 1-2 minuty i nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne (sera, kremy, żele, olejki itp.)

# Tonik należy  traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Tonik może być stosowany rano lub wieczorem.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.