Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Żel hialuronowy z peptydami

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania żelu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
3 - Do plastikowej butelki z żelem hialuronowym dodaj Kwas hialuronowy w probówce. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut za pomocą dołączonej szpatułki.
4 - Następnie dodaj do żelu Potrójne peptydy oraz Kompleks peptydowy i wymieszaj całość.
5 - W dalszej kolejności przelej do żelu Mleczko i ponownie, wymieszaj całość przez kilkanaście sekund. Na tym etapie, żel będzie mieć postać mlecznej emulsji.
6 - Na butelkę naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Żel gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Mleczny, gęsty żel.

Przechowywanie i trwałość wykonanego żelu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Jako lekki żel o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowo - liftingującym - Przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi i okolice oczu, delikatnie wklepując. Po wchłonięciu, nałóż dodatkowy preparat nawilżający - krem, serum, olejek lub inny.

# Odpowiedni pod makijaż (wygładza i lekko napina skórę ułatwiając aplikację makijażu).

# Może być stosowany jeden lub dwa razy dziennie rano i wieczorem.

# Polecany dla każdego typu cery dojrzałej, zarówno suchej i przetłuszczającej się, z pierwszymi lub zaawansowanymi zmarszczkami, przy objawach utraty elastyczności, jędrności i gęstości skóry, przy obniżonych zdolnościach do regeneracji i gojenia, przy odczuwalnej szorstkości i przesuszeniu naskórka, jako kuracja liftingująca i poprawiająca owal twarzy, odpowiedni na okolice oczu (wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek), szyję i dekolt

Inne sposoby zastosowania:

# Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub Serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
1 - Nałożyć w zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę żelu można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparatu oraz poprawia przyswajanie składników aktywnych. W przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.