Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Żel hialuronowy 6xHA 5% - wycofany

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania żelu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
3 - Do plastikowej butelki z żelem hialuronowym przesyp dokładnie Kwas hialuronowy małocząsteczkowy - ULMW oraz Reperujący kwas hialuronowy. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut za pomocą dołączonej szpatułki. Na początku żel stanie się nieco mętny, jednak po czasie dodany proszek rozpuści się całkowicie i żel ponownie stanie się bezbarwny.
4 - Następnie dodaj do żelu Pro-kwas hialuronowy w płynie czekając aż spłynie do ostatniej kropli i ponownie wymieszaj dokładnie żel, aż stanie się jednolity.
5 - Naklej na butelkę etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności. Żel gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Gęsty, bezzapachowy żel.

Przechowywanie i trwałość wykonanego żelu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Żel hialuronowy można stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania, nadaje się także na okolice oczu.
Polecane zastosowania:
# Jako lekki żel nawilżająco-reperujący - stosowany samodzielnie lub jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).

# Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:

1 - Nałożyć w zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę żelu można dodać do kremu lub serum do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparatu oraz poprawia przyswajanie składników aktywnych. W przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu lub serum, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Jako łagodzący i kojący żel, który sprzyja gojeniu i regeneracji skóry stosowany nawet kilkakrotnie w ciągu dnia na podrażnioną skórę np. po peelingach, po kuracji retinoidami, po goleniu lub depilacji, na drobne skaleczenia lub oparzenia, podrażnienia posłoneczne, ukąszenia owadów, obtarcia i uszkodzenia skóry, blizny, także potrądzikowe (żel można wymieszać na dłoni przed nałożeniem z wybranym hydrolatem o łagodzącym i gojącym działaniu np. Sokiem z aloesu, Hydrolatem lawendowym, Hydrolatem z kwiatu kocanki lub Hydrolatem z kwiatu lipy ).

# Jako preparat napinający skórę, dający chwilowy efekt liftingujący skórę (stosowany samodzielnie, cienką warstwą pod makijaż lub inny preparat pielęgnacyjny).

# Jako żel wcierany w skórę głowy, kwas hialuronowy małocząsteczkowy ULMW przyśpiesza porost włosów (wcierać po umyciu w skórę głowy, bez spłukiwania).
# Jako dodatek do peelingów lub maseczek (żelem można zastąpić część lub całość wody/hydrolatu podczas rozrabiania peelingu lub maseczki).
# Jest to produkt beztłuszczowy, niekomedogenny.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.