Witamy w serwisie BiochemiaUrody.com!


Oferujemy surowce i półprodukty kosmetyczne w postaci samodzielnej lub jako odpowiednio skomponowane i odważone zestawy, służące do wyrobu własnych, naturalnych i efektywnych mikstur pielęgnacyjnych w warunkach domowych. Wszystkie surowce posiadają certyfikaty analizy potwierdzające ich bezpieczeństwo zastosowania. Oferowane surowce NIE są przeznaczone do zastosowania wewnętrznego. Wszystkie oferowane i stosowane do konfekcjonowania surowców akcesoria i opakowania spełniają normy farmaceutyczne lub laboratoryjne.
Natura oferowanych przez nas zestawów wymaga wiele ręcznej pracy i aptekarskiej dokładności. Niektóre bardziej skomplikowane zestawy składają się z ponad 10 elementów, każdy z nich musi zostać odpowiednio przygotowany i osobno zapakowany. Aby zapewnić ich świeżość zestawy nie są przygotowywane z dużym wyprzedzeniem, ale często dopiero na zamówienie. Z tego powodu termin realizacji zamówień w naszym sklepie nie zawsze jest krótki, za to gwarantujemy, świeżość, dokładność i dbałość o najdrobniejsze detale w przypadku każdego otrzymanego zestawu oraz pewność, że z każdego zakupionego zestawu można wyczarować udany i skuteczny produkt pielęgnacyjny.

Serwis Biochemia Urody to również źródło informacji na temat składników kosmetycznych oraz skutecznej pielęgnacji, zarówno dla osób początkujących jak i doświadczonych w przygotowywaniu własnych mikstur kosmetycznych. Jeżeli czegoś nie wiesz, masz wątpliwości, chcesz zapytać lub podzielić się swoim doświadczeniem napisz do nas. Nasz serwis będzie stale uzupełniany o nowe informacje i surowce lub zestawy do produkcji własnych kosmetyków. Mamy nadzieję, że zainteresuje Was i zainspiruje pomysł domowego laboratorium urody i znajdziecie tu wiele ciekawych informacji.

Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.
Serwis 'Biochemia Urody'

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ WŁASNĄ MIKSTURĘ KOSMETYCZNĄ ? >>>

linia

Przesłania i założenia naszego serwisu:

» Nasze główne przesłanie to hasło – PIELĘGNACJA SKÓRY POPARTA FAKTAMI
- czyli jeśli dany półprodukt kosmetyczny lub surowiec aktywny znajdzie się w naszej ofercie, to możesz być pewien, że stoją za nim badania potwierdzające jego skuteczność działania i użyteczność w zastosowaniu zewnętrznym na skórę.

» Wszystkie oferowane zestawy testujemy na sobie i ochotnikach, zwracając uwagę na typ cery i reakcje skóry oraz śledząc opinie na ich temat.

» Im prościej tym lepiej i skuteczniej.
Produkty wykonane na bazie naszych zestawów mają proste składy, nie zawierają żadnych zbędnych wypełniaczy, sztucznych środków barwiących i substancji zapachowych oraz nadmiaru konserwantów.
Brak w nich składników, które nie mają żadnego znaczenia dla skóry, a zostały użyte tylko w celu wzbogacenia listy składników lub ze względu na techniczne warunki produkcji i przechowywania gotowych kosmetyków jak np. substancje antykorozyjne, które chronią urządzenia służące do mieszania formuł kosmetycznych, duże ilości substancji, które zapobiegają rozwarstwianiu się emulsji przechowywanych zbyt długo w nieodpowiednich warunkach, substancji chroniących przed promieniowaniem UV, użytych tylko po to, by chronić przed wyblaknięciem kolor gotowego kosmetyku zapakowanego w przezroczyste opakowanie.

 » Proponowane mikstury zawierają skoncentrowane ilości substancji aktywnych, o potwierdzonym działaniu,
które zostały użyte w odpowiednich stężeniach i warunkach, gwarantujących ich skuteczność i stabilność. Mikstury pielęgnacyjne wykonane w domowym laboratorium może nie zawsze pięknie pachną i wyglądają, ale za to efektywnie działają i nie zawierają zbędnych dla skóry dodatków. Jeżeli z czasem pobawicie się nieco w mieszanie własnych produktów przekonacie się, że wiele składników np. ekstraktów roślinnych ma mocne zabarwienie i niemożliwym byłoby uzyskać krem o białym kolorze, jeżeli, użyjemy przyzwoitej i skutecznej ilości danego ekstraktu. Pomyślcie wtedy o tych idealnie białych kremach, balsamach i sami wyciągnijcie wnioski….

» NIE obiecujemy czegoś, co proponowane przez nas surowce zapewnić nie mogą.
Unikamy haseł marketingowych, które obiecują cudowne efekty już po jednokrotnym zastosowaniu gotowego kosmetyku. Szukamy formuł, które są w miarę proste w wykonaniu, a jednocześnie efektywne, które działają długofalowo, a nie tylko chwilowo maskują problemy skóry.

» Liczy się dla nas jakość składników oraz dobry stosunek jakości do ceny.
Nie dążymy do oferowania drogich półproduktów kosmetycznych, tylko dlatego, że mają ładne, niespotykane i zachęcająco brzmiące nazwy, które można zastąpić równie dobrymi, a czasem nawet lepszymi surowcami. Jeżeli zdecydujemy się na droższy surowiec, to widocznie dlatego, że przekonały nas do niego badania i efekty działania. Oczywiście zawsze będziemy również brać pod uwagę prośby i opinie naszych klientów związane z zapotrzebowaniem na dany składnik.

» NIE reklamujemy oferowanych surowców jako organiczne lub całkowicie naturalne,
gdyż tak naprawdę nie istnieją żadne pewne i ogólnie przyjęte zarządzenia i ustawy, które by określały dokładnie, co to znaczy naturalny preparat kosmetyczny. W praktyce hasła o naturalności i jej przewadze nad tzw. złą chemią są często sztucznie naciągane i wykorzystywane przez producentów kosmetyków. Popieramy naturalne składniki, ale nie do tego stopnia by móc zrezygnować z innych efektywnych substancji aktywnych.

» NIE uważamy, że konserwanty, to substancje, których należy unikać w preparatach kosmetycznych za wszelką cenę.
W praktyce ryzyko zakażenia skóry spowodowane używaniem mikstur kosmetycznych bez konserwantów jest większe niż samo stosowanie konserwantów. Ponieważ produkty na bazie naszych zestawów mogą być wykonywane na świeżo i mają dość krótki okres ważności, dlatego nie wymagają użycia tak dużej ilości konserwantów, jak wiele gotowych kosmetyków. Szukamy różnych dróg konserwowania produktów i rodzajów konserwantów bardziej przyjaznych dla skóry. Dbamy także o świeżość dostarczanych półproduktów, dlatego przechowujemy je w warunkach laboratoryjnych i preferujemy tam, gdzie to niezbędne dodatek środków konserwujących, aniżeli groźbę dostarczenia klientowi zepsutego lub zjełczałego półproduktu.
Wszystkie oferowane przez nas półprodukty będące wodnymi roztworami, zawierają mały dodatek konserwantów (zawsze poniżej max. dopuszczalnego stężenia), dzięki czemu mamy pewność, że nie ulegną one zakażeniu mikrobiologicznemu i będą bezpieczne w użytkowaniu.

Kontakt z nami

W razie jakichkolwiek pytań, problemów lub sugestii prosimy o kontakt z nami.

email

info@biochemiaurody.com - pytania dotyczące zamówień, wpłat i spraw technicznych

pomoc@biochemiaurody.com - pytania dotyczące porad na temat pielęgnacji i zastosowania oferowanych produktów