Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum AZELO 10%

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Do butelki z Mleczkiem (dodaj hydrolat z probówki jeśli posiadasz poprzednią wersję serum), następnie przelej Kwas azelainowy+glicyna oraz Beta-glukan. Poczekaj, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli. Za pomocą szpatułki wymieszaj dokładnie roztwór przez kilka sekund.

4 - Następnie dodaj do mleczka Żel hialuronowy i wymieszaj (pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).

5 - Na koniec przesyp do mleczka Witaminę B3 (Niacynamid) i dodaj Mleczan sodu, wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut, aż do rozpuszczenia wszystkich proszków. Po dodaniu i rozpuszczeniu wszystkich składników, mleczko ulegnie rozrzedzeniu i konsystencja serum stanie się bardziej płynna.

6 - Na butelkę z gotowym produktem naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Produkt gotowy do użytku!

7 - Podręczną porcję serum możesz przechowywać w małej butelce zakupionej osobno w dziale Akcesoria. Pamiętaj, aby przed odlaniem porcji, wstrząsnąć najpierw butelką z serum.

Postać wykonanego produktu:

Płynna, mleczna emulsja, w kolorze beżowym i delikatnym zapachu.

Przechowywanie i trwałość wykonanego produktu:

# 8-10 miesięcy od daty wykonania. Zarówno zapas serum, jak i podręczną porcję serum przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Porcję Serum aplikuj jako pierwszą warstwę na czystą, przetartą hydrolatem lub tonikiem skórę twarzy, okolice oczu, szyję i dekolt, delikatnie wmasowując i wklepując, aż do wchłonięcia. Następnie można nałożyć dodatkowy preparat - krem, olejek, żel lub inny.

# Tuż po aplikacji serum, w przypadku bardziej wrażliwej cery można odczuć lekkie szczypanie i pieczenie skóry, które powinno minąć z czasem.

# Dla wzmocnienia efektu, kuracja za pomocą Serum AZELO może być łączona z jednoczesnym zastosowaniem Toników z kwasami na noc oraz zwłaszcza w przypadku walki z przebarwieniami - kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na dzień.*
* Ponieważ wykonanie w warunkach domowych, kremu z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony nie jest możliwe, dlatego w tym względzie polecamy gotowe produkty z filtrami.

# Serum można stosować codziennie, jeden lub dwa razy dziennie rano i/lub wieczorem. Serum można również stosować wymiennie z innymi typami serum np. Serum-olejkiem regulującym.

# Przykładowy program pielęgnacji z zastosowaniem Serum AZELO:

- Na dzień - na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę. Odczekaj kilka minut i następnie nałóż dowolny dodatkowy krem lub bezpośrednio makijaż (w przypadku walki z przebarwieniami polecamy gotowy krem z filtrami przeciwsłonecznymi*).
- Na noc - na czystą, przetartą hydrolatem skórę aplikuj porcję Serum delikatnie wklepując w skórę. Odczekaj kilka minut i następnie można nałożyć dodatkowy krem lub potraktować Serum jako jedyny produkt nawilżający.
Wg. życzenia Serum można stosować łącznie z wybranym Tonikiem z kwasami. Tonik można stosować 2-3 razy w tygodniu na noc. W dni kiedy tonik jest stosowany, po umyciu, przetrzyj skórę tonikiem, odczekaj kilka minut i aplikuje warstwę Serum. Przy niedostatecznym poczuciu nawilżenia, nałóż na koniec dodatkową warstwę wybranego kremu.

# Dla uzyskania najlepszych efektów, stosuj Serum przez co najmniej 3 miesiące.

# Polecane dla cery trądzikowej, łojotokowej, z trądzikiem różowatym, z rumieniem, cery naczynkowej, zanieczyszczonej, przetłuszczającej się, odwodnionej, z widocznymi brązowymi lub zaczerwienionymi przebarwieniami (pozapalnymi, potrądzikowymi, po urazach oraz pigmentacyjnymi typu melazma, ostuda, posłonecznymi, hormonalnymi); polecane także dla cery delikatnej i wrażliwej, zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, śladami potrądzikowymi, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami; odpowiednie również na okolice oczu, szyję i dekolt

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.