Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Serum migdałowe

Instrukcja wykonania:

FOTORELACJA, czyli krok po kroku jak wykonać zestaw >>

1 - Przed przystąpieniem do wykonania serum sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się wcześniej w spirytus rektyfikowany 95% (naturalny alkohol). Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Przesyp do hydrolatu cały proszek z Kwasem migdałowym. Za pomocą szpatułki wymieszaj dokładnie roztwór, aż do częściowego rozpuszczenia proszku.

4 - Do tak przygotowanej mieszanki dodawaj porcjami cały czas mieszając - Glikol. Poczekaj, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut.

5 - Następnie dodaj do roztworu Kwas glicyryzynowy i wymieszaj całość. Otrzymasz biały, mętny roztwór, drobiny białego proszku musisz dokładnie i cierpliwie wymieszać, rozbijając je szpatułką o ścianki butelki.

6 - Za pomocą dołączonej, plastikowej pipetki odmierz do butelki 60-65 kropli alkoholu i wymieszaj całość. (Alkohol powinien mieć temperaturę pokojową!).

*(Mały 2.5% dodatek naturalnego alkoholu jest niezbędny do rozpuszczenie kwasu migdałowego oraz zwiększenia skuteczność serum. Taka ilość alkoholu jest tolerowana nawet przy wrażliwej cerze. Z naszej strony polecamy zastosowanie alkoholu w serum.)

7 - Następnie dodaj do roztworu Mleczan sodu i wymieszaj całość przez kilka minut, aż do rozpuszczenia wszystkich proszków.

8 - Na tym etapie dodaj do roztworu Żel hialuronowy i wymieszaj całość (pomóż sobie szpatułką, aby wydobyć całą porcję żelu z probówki).

9 - Opcjonalnie, czyli wg. życzenia można na tym etapie dodać do Serum:
# Porcję Kompleksu silikonowo-malinowego odmierzaną kroplami. Ilość kropli jest dowolna, od kilku do kilkudziesięciu. Przykładowo - 20 kropli = 1% Kompleksu silikonowego w Serum. Maksymalna zalecana ilość to 50 kropli = 2.5% Kompleksu silikonowego w Serum. (Kompleks silikonowy jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.)

* Butelkę z resztą Kompleksu silikonowego zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Kompleks silikonowy jes rozpuszczalny w wodzie i nie działa komedogennie.

10 - Na butelkę z serum naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku przed naklejeniem natnij datę ważności.

11 - Odstaw butelkę z serum na ok. 24 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. W tym czasie pozostałości dodanych proszków powinny się rozpuścić. Serum jest gotowe do użytku!

11 - Wstrząśnij jeszcze raz butelką z gotowym serum i przelej porcję serum do podręcznej butelki, użyj w tym celu szklaną pipetkę przy nakrętce butelki.

12 - UWAGA! - Czysty, stężony kwas migdałowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy nie wdychać bezpośrednio kwasu w proszku oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas migdałowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Płynno-żelowe, bezbarwne serum.

Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:

# 8 miesięcy od daty wykonania. Zarówno zapas serum w plastikowej butelce, jak i podręczną porcję serum w małej, butelce przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać serum w lodówce.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z serum!

# Nałożyć małą porcję serum w zagłębienie dłoni, odmierzając je za pomocą szklanej pipety dozującej, a następnie nakładać palcami na skórę twarzy, szyi i dekoltu delikatnie wmasowując. Serum można aplikować za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego, jednak dużo wydajniejszym sposobem jest aplikacja serum za pomocą dłoni.

# Tuż po aplikacji serum w przypadku bardziej wrażliwej cery można odczuć lekkie szczypanie i pieczenie skóry, które powinno minąć z czasem. Ewentualne łuszczenie skóry może pojawić się po ok. 3 dniach od pierwszej aplikacji serum.

# Po aplikacji serum, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty.

# W przypadku cery tłustej, jest ono na tyle nawilżające, że może być stosowane samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia dodatkowego preparatu nawilżającego (dowolny krem, żel lub olejek).

# Polecane do stosowania na noc, w zależności od wrażliwości cery serum może być stosowane co drugi dzień lub 1-2 razy w tygodniu, lub też tylko punktowo.

# Stosowane zbyt często może lekko podrażniać, dlatego nie polecamy stosowania serum codziennie.

# Polecane do twarzy, szyi i dekoltu; dla każdego typu skóry, głównie cery zanieczyszczonej, z wypryskami, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, również dla cery delikatnej i wrażliwej, zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami

!! W trakcie kuracji serum nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.