Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Tonik mleczny AHA 8%

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Odkręć butelkę z hydrolatem, następnie przelej do butelki Kwas mlekowy, uważając by stężony kwas nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą. W dalszej kolejności dodaj do butelki Mleczan sodu, Witaminę B5 - Pantenol oraz Ekstrakt z lukrecji (Kwas glicyryzynowy) i wykonaj kilka kolistych ruchów butelką, aby zamieszać całość. Po rozpuszczeniu mleczanu sodu tonik stanie się nieco mętny.

4 - Na tym etapie opcjonalnie możesz dodać Roztwór BHA 10% z kory wierzby w ilości do 40 kropli. Po dodaniu składnika, zakręć ponownie butelkę z tonikiem i mocno nią wstrząśnij przez kilkanaście sekund. Dodatek tego składnika jest tylko opcją i nie jest koniecznie niezbędny.

5 - Na butelce po hydrolacie, w miejsce starej naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

6 - Odstaw butelkę z tonikiem na ok. 2 godziny w ciemne miejsce, o temperaturze pokojowej. Po tym czasie możesz ponownie wstrząsnąć butelką z tonikiem przez kilkanaście sekund. Tonik gotowy do użytku!

UWAGA! - Czysty, stężony kwas mlekowy jest środkiem drażniącym skórę i drogi oddechowe, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i rozwagi. Należy unikać bezpośredniego kontaktu stężonego kwasu ze skórą i oczami oraz wykonywać zestaw z dala od małych dzieci, postępując zgodnie z instrukcją wykonania produktu. Kwas mlekowy zastosowany zgodnie z podaną recepturą, w danym zakresie stężeń, jest całkowicie bezpieczny.

Postać wykonanego produktu:

Lekko mętny płyn, z możliwym osadem.

Przechowywanie i trwałość wykonanego toniku:

# 8 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką z tonikiem!

# Tonik należy stosować na umytą, przetartą hydrolatem skórę. Tonik aplikujemy za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego na całą twarz, szyję, dekolt i okolice oczu. Należy uważać, aby tonik nie dostał się do oczu. Tuż po aplikacji toniku można odczuć szczypanie i pieczenie skóry, które powinno minąć z czasem. Ewentualne łuszczenie skóry może pojawić się po ok. 3 dniach od pierwszej aplikacji toniku.

# Po aplikacji toniku, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty pielęgnacyjne (sera, kremy, żele, olejki itp.)

# Tonik należy  traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc.

# W przypadku cery tłustej, jest on na tyle nawilżający, że może być stosowany samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia dodatkowego kremu nawilżającego.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.

!! W trakcie kuracji tonikiem nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.