Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Odżywczy żel hialuronowy

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania żelu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
3 - Do plastikowej butelki z żelem hialuronowym przesyp Witaminę B3. Wymieszaj dokładnie całość przez kilka minut za pomocą dołączonej szpatułki.
4 - Następnie dodaj do żelu płynne składniki, wymieszaj całość przez kilkanaście sekund. Na tym etapie, żel będzie mieć postać lekko mętnej, emulsji.
5 - Na butelkę naklej nową etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności. Żel gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Bezzapachowy, gęsty żel.

Przechowywanie i trwałość wykonanego żelu:

# ok. 12 miesięcy od daty zakupu; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Jako lekki żel o działaniu odżywczo-nawilżającym - Przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi i okolice oczu, delikatnie wklepując. Po wchłonięciu, nałóż dodatkowy preparat nawilżający - krem, serum, olejek lub inny.

# Żel może być również stosowany samodzielnie, zwłaszcza jako lekki żel dla osób o cerze tłustej i trądzikowej, szczególnie podatnych na zatykanie porów, które nie tolerują większości kremów, serum lub olejków.

# Może być stosowany jeden lub dwa razy dziennie rano i wieczorem.

# Polecany dla każdego typu cery, głównie skóry wysuszonej i odwodnionej, wymagającej odżywienia, w trakcie kuracji złuszczających lub antytrądzikowych, zarówno suchej, delikatnej, naczynkowej, dojrzałej, przetłuszczającej się i trądzikowej, odpowiedni na okolice oczu, szyję i dekolt; po 20 roku życia

Inne sposoby zastosowania:

# Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym olejem lub Serum-olejkiem. Dwufazowy nawilżacz można według upodobania aplikować w dwojaki sposób:
1 - Nałożyć w zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku.
2 - Najpierw zaaplikować kilka kropli olejku i dopiero następnie nałożyć warstwę Żelu hialuronowego, dobrze wmasowując i wklepując w skórę.

# Odrobinę żelu można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparatu oraz poprawia przyswajanie składników aktywnych. W przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu, (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu lub serum, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.